02188195062

شیشه دوجداره صنعتی

شیشه دوجداره یا چند جداره نقشی تاثیرگذار در کارایی پنجره دوجداره بعنوان عایق بندی فضای موجود دارد و بیشترین فضای پنجره دوجداره را شیشه دوجداره تشکیل می دهد. از اصلی ترین مزایای شیشه دوجداره افزایش عایق بندی در برابر حرارت و برودت، گرمایش نور خورشید و آلودگی صوتی می باشد. البته این امر زمانی محقق می شود که در کنار پروفیل UPVC و یراق آلات درب و پنجره UPVC، شیشه دوجداره استفاده شود و نه در پنجره های آهنی یا آلومینیومی(قدیمی).

تصویر شیشه دوجداره

 شیشه دوجداره یا چند جداره از دو یا چند شیشه تشکیل شده، که بطور موازی با حد فاصلی معین توسط اسپیسر جدا می گردد. فرایند تولید شیشه دوجداره صنعتی از مرحله برش جام های شیشه (که ابعاد آن توسط نرم افزار  جهت بهینه سازی  و کم کردن ضایعات محاسبه گردیده است) شروع می شود، شیشه ها توسط دستگاه هایی ویژه شست و شو داده می شوند که کوچکترین لکه یا گرد و غباری روی آنها باقی نماند و بعد اسپیسر هایی را که از مواد رطوبت گیر پر شده اند را میان دوجداره شیشه قرار می دهند.

سپس به منظور درزگیری و ثابت کردن شیشه ها از چسب و عایق بندی اولیه استفاده می کنند. هنگام پرس شیشه دو جداره، گاز آرگون بعنوان گاز خنثی بوسیله شلنگ های تزریق و خروج گاز، از طریق دو سوراخی که قبلا بر روی اسپیسر ایجاد شده است به داخل شیشه دوجداره تزریق خواهد شد و در آخر عایق بندی ثانویه با استفاده از چسب پلی فولید انجام خواهد پذیرفت. شیشه دوجداره بعد از تولید به محل پروژه انتقال داده می شود و توسط پرسنل، در پنجره UPVC نصب خواهد گردید.

 

اجزای تشکیل دهنده شیشه دوجداره

فرایند تولید شیشه دوجداره صنعتی، در ابتدا بسیار آسان بنظر می رسد ولی برای بدست آوردن نتیجه مناسب نیازمند دقت ویژه ای می باشد که این مطلب تفاوت میان تولید صنعتی شیشه دوجداره و تولید دستی آن را نشان می دهد. در ظاهر این دو روش تولید شیشه دوجداره، هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند اما با گذر زمان بعلت آشکار شدن مشکلات آن، چاره ای جز تعویض شیشه دوجداره با تولید دستی باقی نمی ماند. ما برای اطمینان خاطر مشتریان عزیز در قبال صنعتی بودن و کیفیت شیشه دوجداره، این محصول را به مدت 5 سال ضمانت می کنیم.

شیشه دوجداره از لحاظ  نحوه تولید، ضخامت، نوع شیشه، جنس شیشه، تعداد جداره ها و رنگ شیشه ها طبقه بندی می شود که هریک از آیتم های ذکر شده در قیمت شیشه دوجداره تاثیرگذار خواهند بود. از دیگر طبقه بندی شیشه دوجداره، طبقه بندی براساس عرض اسپیسر مصرفی است که کاملا به آیتم های بالا و پروفیل مصرفی (پنجره دوجداره وین تک، پنجره دوجداره ویستابست) وابسته می باشد. بطور مثال شیشه دو جداره مصرفی برای پروفیل وین تک (طبق استاندارد شرکت وین تک) با عرض 20 میلیمتر تولید می شود، یعنی در صورت استفاده ازشیشه با ضخامت 4 میلیمتر، اسپیسر مصرفی با ضخامت 12 میلیمتر (شیشه  4 میلیمتر+اسپیسر12میلیمتر+ شیشه 4 میلیمتر )در نظر گرفته می شود و تنها در صورت تغییر کردن ضخامت شیشه ها، ضخامت اسپیسر شیشه دوجداره قابل تغییر می باشد.

شیشه دوجداره با اسپیسر 12میل

 

رگلاژ درب و پنجره دو جداره

نحوه رگلاژ درب و پنجره دوجداره

نظافت درب و پنجره upvc

   نحوه نظافت درب و پنجره upvc

نحوه تعویض شیشه دوجداره شکسته شده

تعویض شیشه دوجداره شکسته

 

Top of Page