02188195062

شیشه دوجداره یا سه جداره

در هنگام تعویض پنجره قدیمیبا پنجره دوجداره، آیا می توان برای افزایش عایق بندی صوتی پنجره UPVC از شیشه سه جداره بجای شیشه دوجداره استفاده کرد؟ شیشه سه جداره از سه دیواره شیشه ای با 2 اسپیسر تشکیل شده است که در جریان تولید، گاز آرگون نیز تزریق می گردد. در هنگام تعویض پنجره قدیمی (بدون در نظر گرفتن برند و نوع پروفیل وین تک، ویستابست و ...)هیچگونه محدودیتی برای استفاده از شیشه سه جداره یا شیشه دوجداره وجود ندارد و شما می توانید از شیشه سه جداره برای درب و پنجره UPVC خود استفاده کنید. برای انتخاب مناسب بین شیشه سه جداره و شیشه دوجداره در زمان تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره، می توانید از مطالب زیر استفاده کنید.

تعویض پنجره قدیمی با شیشه سه جداره

عایق حرارتی

برای محاسبه مقدارعایق حرارتی از ضریب ارزش U استفاده می کنند که بیانگر مقدار گرمای عبوری از یک جسم است، و هرچقدر این عدد کمتر باشد، عایق بودن آن جسم نسبت به حرارت بیشتر است. در یک شیشه تک جداره میزان ارزش U  برابر 5 و این عدد برای شیشه دوجداره برابر با 1.6 می باشد که این مقدارکارآمدی و عایق بودن بیشتر شیشه دوجداره را نسبت به تک جداره نشان می دهد. برای مقایسه بیشتر از ارزش U دیوار استفاده می کنیم که برابر با 0.3 می باشد و اختلاف آن با شیشه تک جداره برابر با 4.7 و با شیشه دوجداره 1.3 است. با اضافه کردن جداره سوم به شیشه دوجداره میزان ارزش U به عدد 0.8 می رسد که کارایی دو برابر(عایق بودن نسبت به حرارت) این محصول را نشان می دهد و می توان آنرا در تعویض پنجره قدیمی در نظر گرفت.

میزان عایق حرارتی پنجره دوجداره

عایق صوتی

صوت حاصل به ارتعاش درآمدن اجسام می باشد، حرکت آن بصورت موجی و انتفال دهنده آن هرچیزی(به جز خلاء) می تواند باشد. بنا به این اصل صوت با ارتعاش ذرات مجاور خود به ذرات مجاور آنها انتقال پیدا می کند و زمانی میزان عایق بودن در برابر صوت افزایش پیدا میکند که تعداد این ذرات کم باشد. بطور مثال جامدات که دارای ذرات متراکم تری هستند عایق خوبی در برابر صوت نمی باشند(ریل راه آهن انتقال دهنده صدای حرکت قطار می باشد) و درمقابل گازها با پراکندگی ذرات خود عایق خوبی در برابر آلودگی های صوت هستند. حال با در نظر گرفتن این مثال، وقتی در فضای موجود بین شیشه های یک پنجره دوجداره گاز آرگون تزریق می شود، موجب افزایش عملکرد شیشه دوجداره و سه جداره می شود. در کنار این مبحث، بدلیل آنکه هر شیشه با ضخامت متفاوت می تواند ازعبور فرکانس های صوتی بیشتری جلوگیری کند، با قرار دادن شیشه هایی با ضخامت های مختلف می توان عایق بودن این محصول را افزایش داد. با توجه به موارد بالا، میزان عایق صوتی شیشه سه جداره نسبت به دوجداره بالاتر می رود که تا حدودی محسوس می باشد.

عایق صوتی پنجره UPVC

 

مقالات پنجره دو جداره

پنجره دوجداره

 تمامی مطالب در مورد پنجره دوجداره و نحوه تولید آن و همچنین نگهداری از پنجره دو جداره را در این بخشادامه مطلب...

 

نحوه تعویض پنجره قدیمی

نحوه تعویض پنجره قدیمی

در این بخش نحوه تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره را با ذکر جزییات شرح می ادامه مطلب...

قیمت مترمربع پنجره UPVC

پنجره UPVC

قیمت مترمربع پنجره UPVC ، کاملا تقریبی بوده و نمی توان این قیمت را معیاری برای مقایسه بین شرکت های درب و پنجره UPVC  ادامه مطلب...

 

Top of Page