02188195062

حالات بازشو پنجره UPVC

از گزینه های قابل انتخاب یک پنجره upvc، حالت بازشدن آن می باشد. بسته به نوع یراق آلات مصرفی در این محصول، این حالت قابل تغییر می باشد. در زیر انواع حالات بازشو پنجره دوجداره را در نظر می گیریم:

پنجره دوجداره ثابت - Fix

حالت ثابت بطور معمول در کنار حالت های دیگر بازشو و یا بعنوان کتیبه مورد استفاده قرار میگیرد و از نظر عایق بندی در بالاترین سطح قرار دارد. در این حالت بازشو پنجره دوجداره، از یراق آلات upvc و یا پروفیل لنگه بازشو استفاده نمی شود، به همین دلیل ارزانترین نوع پنجره دوجداره می باشد.

پنجره دوجداره فیکس ثابت

پنجره دوجداره تک حالته - Turn

همانند پنجره های قدیمی فلزی، فقط بر روی یک محور و بصورت لولایی با زاویه 180 درجه گردش می کند. در صورت رگلاژ مناسب این پنجره UPVC، میزان عایق بندی آن، با پنجره دوجداره ثابت برابری می کند.

پنجره UPVC سایبانی و تک حالته

پنجره دوجداره سایبانی و کلنگی  - Awning

این نوع حالت بازشو، کمتر از 90 درجه و تنها از یک طرف باز می شود. بیشترین استفاده از این پنجره UPVC درسرویس های بهداشتی، حمام، راه پله و نورگیر(ارتفاع قابل دسترس) می باشد. جهت باز شدن پنجره سایبانی از پایین و پنجره کلنگی از سمت بالا است.

پنجره UPVC کلنگی

پنجره بازشو دوحالته – tilt&turn

پنجره دوجداره دوحالته کاملا شبیه پنجره تک حالته می باشد و تنها تفاوت آن اضافه شدن حالت دوم - بازشو از سمت بالا کمتر از 45 درجه می باشد. این نوع بازشو مناسب برای مواردیست که بخواهیم بدون جابجایی پرده، پنجره را باز کنیم و از جریان هوا استفاده کنیم.

پنجره دو جداره دوحالته

پنجره UPVC فرانسوی

هر دو لنگه پنجره در این حالت باز می شوند ولی تنها یکی از لنگه ها دارای دستگیره می باشد. بدلیل استفاده از مولیون متحرک(پروفیل UPVC که بعنوان ستون در پنجره کاربرد دارد) هنگام بازشدن هیچ ستونی در وسط پنجره وجود ندارد.

پنجره دوجداره فرانسوی با مولیون متحرک

پنجره UPVC کشویی – Sliding

حالت باز شدن در این محصول بصورت کشویی یا ریلی به سمت راست و چپ می باشد. از مهمترین مزیت های این نوع بازشو پنجره دو جداره عدم اشغال فضا هنگام باز و بسته شدن و همچنین عدم مزاحمت برای پرده های نصب شده است. در هنگام تعویض پنجره قدیمی آهنی، بدلیل عرض پروفیل کشویی UPVC و عدم دارا بودن لبه بازسازی، نمی توان از پنجره دوجداره کشویی استفاده کرد. پنجره کشویی دارای دو نوع تک ریل و جفت ریل می باشد. در مواردی که میزان عایق بندی نسبت به دما، گردوخاک و آلودگی های صوتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و همچنین در تعویض پنجره قدیمی آهنی، پیشنهاد می شود از پنجره کشویی استفاده نکنید.

پنجره upvc کشویی

پنجره بازشو آکاردئونی – folding upvc

یراق آلات آکاردئونی بطور معمول برای عرض بیش از 3 متر در تفکیک فضاها بصورت موقتی مورد استفاده قرار می گیرد وبا باز شدن کامل آن، تمامی لنگه های پنجره در کنار ها جمع می شوند. در حال حاضر گرانترین نوع بازشو در ایران را دارا می باشد و قیمت آن براساس تعداد لنگه ها و عرض پنجره تغییر می کند.

پنجره دوجداره آکاردئونی

 

پنجره بازشو فولکس واگنی – volkswagen

یکی از بهینه ترین حالات بازشو، پنجره فولکس واگنی می باشد که در کنار حداکثر میزان عایق بندی نسبت به پنجره های کشویی، بصورت کشویی( همانند دربهای اتومبیل ون) باز وبسته می شود. یراق آلات این نوع بازشو به حالت های اتومات، نیمه اتومات و فول اتومات تقسیم بندی می شود و از قیمت گرانتری نسبت به دیگر یراق آلات( به استثنا آکاردئونی) برخوردار می باشد.

 

پنجره فولکس واگنی

پنجره بازشو محوری

سیستمی متفاوت نسبت به دیگر حالات بازشو را داراست و از وسط در دو محور عمودی یا افقی قابل گردش می باشد.

پنجره upvc دو جداره محوری

Top of Page